У дворику львівської копальні кави змагалися українські та польські кухарі, готуючи помідорову зупу та карменадлі (свинна відбивна) з оливою.

За задумом організаторів таких кулінарних змагань, у такий спосіб можна привернути увагу до традицій галицької кухні. Так, зокрема, письменник Юрій Винничук, який вивчав галицьку кухню, наголошує, що наші предки не надавали великої уваги на кухні м’ясним стравам. Натомість українці споживали багато різноманітних каш як от кукурудзяну (мамалига), гречану, частувалися пирогами. За словами Винничука, вранці галичани пили каву з молоком, їли хліб або булку з маслом, яйце на м’яко, дітям каву не давали, а пригощали молоком або чаєм з молоком. Якщо була змога пообідати вдома, то вранці «не напихалися».

<iframe width="640" height="360" src="http://www.youtube.com/embed/_pwh9Bt5bPE" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Чимало зауважень галицькі ресторатори мають і до нинішніх назв закладів громадського харчування, окремих страв. Чомусь досі можна зустріти надписи «таверна», «кондитерська» (а не «цукерня»), «кав’ярня» (а не «каварня»).

На щастя, гастрономічна дуель закінчилася безпрограшно для її відвідувачів та учасників, які пізнали і скуштували смак галицької кухні у сучасному виконанні.

<iframe width="640" height="360" src="http://www.youtube.com/embed/vIDNS4tAH4U" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

 

ІА "Вголос": НОВИНИ