Про це повідомляє Львівська міська рада з посиланням на начальницю управління охорони історичного середовища ЛМР Лілію Онищенко.
За її словами, цей вівтар з 14 століття пережив війни та пережив епоху боротьби Радянського Союзу з релігією. Одну з фігур вівтаря, вочевидь, сховали під час другої світової війни у сховищах музею, де її потім знайшли та відреставрували.
«Три фігури – розп’ятого Ісуса, Матері Божої та Марії Магдалини – демонтуємо, і вони будуть відповідно упаковані та збережені у сховищі, що у підземеллі. Ця сакральна пам’ятка - єдина така в Україні, думаю, і у Європі також», - каже Лілія Онищенко.
Саму ж конструкцію вівтаря, яка залишилась у Вірменському дворику, захистили металевими листами.
Також обгортають захисними матеріалами й скульптури навколо Катедри та фонтани на площі Ринок.
«Скульптури обгортаємо вогнетривкою тканиною, скловатою, далі - спеціальною фольгою і насамкінець вдягаємо на них спеціальні мішки. Це не врятує фігури, якщо буде пряме потрапляння, однак при потужній ударній хвилі вони не розіб’ються на шматки і не розлетяться. Демонтувати їх не завжди є можливість, вони великі», - зазначила Лілія Онищенко.
За словами Лілії Онищенко, на сьогодні також і всі львівські музеї демонтували експозиції та передали до сховищ.
Нагадаємо, як повідомляв «Вголос», у Львові від можливих бомбардувань літаків московсько-рашистської орди закрили вітражі у старих церквах, які пережили дві війни, та скульптури на сходах костелу святого Антонія.
ІА "Вголос": НОВИНИ