Про це повідомляє Суспільне.
Засідання розпочалося о 14:15. Остап Стахів взяв участь у засіданні онлайн. Адвокат Микола Кремінець під час засідання стверджував, що за адресою, яку оприлюднив його підзахисний, ТЦК розташовувався у 2022 році, а зараз — його там немає. Ці доводи, за словами адвоката, не врахували під час засідання у Галицькому районному суді Львова.
Прокурор Олег Телефанко під час виступу повідомив, що 21 січня підозрюваний Стахів оприлюднив інформацію про розташування військової частини. А також на відео, яке він оприлюднив в інтернеті, наявні ознаки, за якими можна визначити місце, де розташування цієї військової частини.
Остап Стахів у своєму виступі зазначив, що справу вважає політичними репресіями і просив суд скасувати ухвалу Галицького суду як таку, яка не відповідає чинному законодавству.
В підсумку суд постановив залишити без змін рішення за 2 жовтня, а саме — тримання під вартою без застави до 30 листопада.
У середу, 25 вересня, у помешканні Остапа Стахіва працівники СБУ провели обшуки. Також Стахіву повідомили про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:
ч.1 та ч. 2 ст. 190 (шахрайство). Максимальне покарання — позбавлення волі на три роки;
ч. 2 ст.114-2 (несанкціоноване поширення інформації про розміщення ЗСУ, вчинене в умовах воєнного стану). Максимальне покарання — позбавлення волі на вісім років.
За даними СБУ, він за кілька місяців до початку повномасштабного вторгнення Росії «підбурював» людей влаштовувати масові заворушення та захоплювати держустанови під виглядом «руху антивакцинаторів».
«Окрім цього він організував онлайн-курси »журналістики«, на яких, серед іншого, навчав своїх послідовників протидіяти мобілізації в Україні», — йдеться у повідомленні СБУ.
За інформацією правоохоронців, під час одного зі своїх прямих ефірів у соцмережах фігурант публічно озвучив точну локацію розташування одного з підрозділів українських захисників, чим наразив їх на небезпеку.
ІА "Вголос": НОВИНИ