[media=72613,72614,72615] 

Вшанувати пам’ять відомого українського політика В’ячеслава Чорновола та його дружини, поетеси Атени Пашко зібралися близько 50 мешканців будинку № 14 на вулиці Ніщинського. Саме тут після повернення з ув’язнення, яке тривало із 1985 по 1989 роки, мешкав Герой України разом із своєю жінкою, інформує кореспондент «Вголосу».

Розпочали відкриття меморіальної дошки із посвяти та виступу учнів середньої школи № 70, що розташована неподалік будинку.

За словами сестри Чорновола, Валентини, їй приємно, що мешканці Львова вшановують пам’ять її брата – у місті поставили і пам’ятник, на його честь перейменували школу, і навіть назвали цілий проспект.

Однак, вона додала, що лише цієї весни Історичний музей звернувся до неї за матеріалами В’ячеслава Чорновола, щоб «десь там одним словом в історичному музеї згадати про її брата».

Також, як повідомила Валентина Чорновіл, в Україні і досі немає державного музею пам’яті її брата.

«На фоні цього забуття дуже приємно, що сьогодні відрита ця меморіальна дошка. Адже у цьому будинку видавався уже відновлений «Український Вісник», сюди приходили листи до Атени Василівни Пашко із того далекого Якутського заслання, тут тремтіла вона над долею своєї дитини Іри, коли її «викидали» із комсомолу і не давали вступити у вищі навчальні заклади тільки за те, що її мама ще не була тоді одружена із В’ячеславом, але була із ним знайома», – додала Валентина Чорновіл.

Як повідомив соратник Чорновола Ярослав Кендзьор, світлина пам’яті Атени та В’ячеслава зроблена на березі річки Дніпра.

Кендзьор також відзначив, що йому випала найважча місія – повідомити про смерть Чорновола Атену Пашко.

У свою чергу депутат Львівської обласної ради Йосиф Ситник під час виступу зазначив, що виготовив меморіальну дошку відомий скульптор Володимир Цісарик.

«Кошти на її встановлення були виділені частково Львівською міською радою, а частково нардепом  Юрієм Михальчишином», – додав Ситник.

За словами Ситника, Герой України В’ячеслав Чорновіл загинув «від руки царської системи». Він також закликав громаду подумати про концепцію створення музею пам’яті Чорновола у Львові, який можливо буде створено навіть у цьому будинку, а також над виданням 10-го тому його творів.

ІА "Вголос": НОВИНИ