Як повідомляє кореспондент Вголосу, у заходах взяли участь голова Львівської ОДА Михайло Цимбалюк, заступник голови Львівської облради Петро Колодій, міський голова Львова Андрій Садовий, ректор Львівського державного університету безпеки життєдіяльності Михайло Козяр, ветерани та випускники навчального закладу, які приймали участь у ліквідації на ЧАЕС.

Як розповів журналістам голова ЛОДА Михайло Цимбалюк, вартість пам’ятника близько 150 тис. грн.. Кошти на його зведення надали працівники Університету, облуправління МНС України, випускники різних років, ветерани навчального закладу та інші охочі.

«Цей пам’ятник справді прекрасна ідея, як вшанувати в тих, які були першими і найбільше постраждали внаслідок Чорнобильської трагедії. Першими на місці пожежі справді були пожежники і в тому числі випускники цього львівського навчального закладу. Це хороший урок для молоді, яка нині навчається в цьому університеті. Тепер вони щоденно, виходячи на плац, згадуватимуть про мужність тих людей. Потрібно, щоб вони хотіли бути подібними на героїв-ліквідаторів: без будь-якої користі, не обговорюючи накази йшли в бій з вогнем», - сказав Михайло Цимбалюк.

Заступник голови Львівської облради Петро Колодій зазначив, що влада не приділяє належної уваги тим, хто постраждав внаслідок аварії на ЧАЕС і пообіцяв, що львівські депутати робитимуть все, щоб виправити цю ситуацію.

«Перший крок в цьому напрямку ми вже зробили. 5 квітня ЛОР прийняла зміни до бюджету, де додатково 830 тисяч гривень було виділено на пільги для чорнобильців. Також готуємо звернення до Верховної Ради щодо постанови, яка забороняє чорнобильцям звертатися до суду, щоб відстояти свої пільги. Дане рішення ми розглянемо вже на наступній сесії», - розповів Петро колодій.

Ректор Львівського державного університету безпеки життєдіяльності Михайло Козяр вручив нагороди учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС та нагадав, що 2011 рік проголошений президентом роком вирішення Чорнобильський проблем.

«Чорнобиль продемонстрував могутність і безсилля людини водночас. Сьогодні ми згадуємо наших героїв-рятівників, які першими задля збереження життя та здоров‘я майбутніх поколінь жертовно кинулися в бій з пекельним атомом. Наше пріоритетне завдання – належно дбати про тих, чиї долі понівечив Чорнобиль», - сказав Михайло Козяр.

Спеціально до річниці трагедії в музеї Університету оновлена експозиція виставки присвяченої Чорнобильській трагедії.

ІА "Вголос": НОВИНИ