Міський голова Львова Андрій Садовий на урочистостях з цієї нагоди зазначив, що відкриття пам’ятника приурочено до 70-ї річниці цієї події.

«Хочу подякувати всім, хто причетний до встановлення цього пам’ятника, тому що ідея народилася декілька років тому, були важкі процеси, пошуки, працювала українсько-польська рада і сьогодні ми бачимо результат спільної праці. Хочу окремо подякувати президенту Вроцлава Рафалу Дуткєвічу за яскравий приклад спільної праці, якої сьогодні так бракує і для українців, і для поляків, і для Європейського Союзу загалом», - сказав у виступі Андрій Садовий.

Над проектом пам’ятника працював авторський колектив у складі Олександра Сьліви з Кракова та Олега Трофименка і Дмитра Сорокевича зі Львова. Основна ідея пам’ятника – це арка з камею та десяти кубів з римськими цифрами, які символізують десять заповідей Божих, причому куб з цифрою «V» («Не убий») порушений.

«Те послання, яке ми хотіли зробити українцям, було виражене через хор, який співав сьогодні на урочистостях. Це були діти із Львова та Вроцлава. Вони співали українською та польською мовами, а потім разом, і українською, і польською заспівали європейський гімн. Ми постійно пам’ятаємо про розстріляних 70 років тому вчених і робимо це разом заради побудови спільної Європи», - зазначив президент Вроцлава Рафал Дуткєвіч.

Ректор НУ «Львівська політехніка» Юрій Бобало нагадав, що серед розстріляних були відомі вчені: професор Казимір Бартиль (був ректором «Львівської політехніки»), професор Володимир Круковський, Роман Віткевич, Антоні Цєшинський, Антоні Ломніцький.

Планується також надалі в Парку студентів біля пам’ятника створити інформаційний центр, який надаватиме інформацію про історію цього місця та про подію.

Фінансування проекту здійснюється спільно Львовом та Вроцлавом.
 

ІА "Вголос": НОВИНИ