Участь в офіційних заходах біля пам’ятника Жертвам комуністичних злочинів взяли участь керівництво області, духовенство, представники ветеранських та молодіжних громадських організацій і постраждалі від політичних репресій.

«Потяг до волі, до правди, до єдності держави, до її незалежності є тернистим, має дуже багато втрат. Здобувши незалежність України ми добре розуміємо, як треба її цінувати. Ми розуміємо якою кров’ю, якими жертвами, якими муками було здобуто незалежність.

Маємо пам’ятати і нашій молоді нагадувати про жертв, які були вивезені і знищені у сибірських таборах, про репресованих, які повернулись. Маємо шанувати пам’ять жертв політичних репресій і робити все, аби такого більше в Україні не було», – сказав перший заступник голови Львівської ОДА Йосиф Ситник.

Учасники заходу також поклали квіти до пам’ятника Жертвам комуністичних злочинів і запалили лампадки.

Нагадаємо, на підставі архівних матеріалів СБУ підраховано, що з 1927 до 1990 р. в Україні було заарештовано понад мільйон осіб, 545 тис. з них засуджені, у т.ч. – щонайменш 140 тис. розстріляно. Крім того, з кінця 1920-х і до початку 1950-х років з України виселено 2 млн. 880 тис. розкуркулених селян і членів їхніх сімей.

Більшість репресованих були українцями, але жертвами терору в Україні були також росіяни, поляки, німці, євреї, представники інших національностей.

День пам’яті жертв політичних репресій, згідно з Указом Президента, відзначається в Україні щорічно у третю неділю травня.

ІА "Вголос": НОВИНИ