Час і палії є найбільшими ворогами львівських ліфтів. Міська влада, реалізовуючи програму модернізації підйомників у житлових будинках, цього року врахувала загрозу вандалізму. Кабінки нових ліфтів, які встановлюватимуть у нашому місті, буде зроблено з металу, а їхні кнопки не піддаватимуться горінню.
«Ми пам ’ ятаємо, як торік на Левандівці було спалено 12 ліфтів. Знайти паліїв не допомогла ні міліція, ні винагорода розміром 5 тисяч гривень», – розповів начальник відділу експлуатації житлового фонду Львівської міської ради Богдан Петраш.
За його словами, усі ліфти, які було спалено на Левандівці, увійшли до списку таких, що ремонтуватимуть цього року. Окремі з них настільки пошкоджено, що їх доведеться просто замінити.
Виробника нових ліфтів, які встановлюватимуть у Львові, обиратимуть на конкурсних умовах. «Раніше ми орієнтувалися на київський завод, однак в останній момент він підняв ціну, тому ми звернулися до польської фірми. Її ліфти виявилися дешевшими. Крім того, вони безшумні і гарні», – зазначив Богдан Петраш. За його ж словами, кабінки нових підйомників будуть металевими, а кнопки неможливо буде спалити.
«Найчастіше ліфти страждають від того, що люди знімають металеві кутники, котушки, палять кнопки та самі кабінки», – стверджує чиновник. Відтак, у мерії сподіваються, що нові ліфти такого уникнуть, проте, наскільки вони будуть адаптовані до українського споживача, покаже час.
Цього року для ремонту ліфтів у розпорядженні Львова є власних 2 мільйони 400 тисяч гривень та державних 2 мільйони 285 тисяч гривень. За ці кошти буде модернізовано і відремонтовано 40 ліфтів. А також повністю замінено 6 ліфтів на вулиці Повітряній, 94, Низинній, 4 та Любінській, 91.
Зараз у місті нараховують близько 610 ліфтів, які відпрацювали 25-річний ресурс, і з кожним роком їхня кількість зростає приблизно на 70 ліфтів. Загалом на модернізацію всього ліфтового господарства Львову потрібно 39 мільйонів 650 тисяч гривень.
Львівський портал
ІА "Вголос": НОВИНИ