Однією з вимог було встановлення підприємством технічних пристроїв для сплати коштів, оскільки цього вимагає закон. Проте на ділі водіям доводиться платити за місце паркувальнику в руки, наголошують в ГО «Розвиток громади».  

2 квітня 2013 року Управління транспорту і зв’язку Департаменту житлового господарства і інфраструктури Львівської міської ради визначило переможців конкурсу з обслуговування платних майданчиків для паркування у місті. За результатами тендеру  ділянку по вулиці Шпитальна, 1 (біля ТЦ «Магнус») обслуговує ПП «Укравтопарк».  Згідно укладеного договору підприємство зобов’язалося облаштувати майданчик  технічними пристроями для сплати коштів, проте, як повідомляли мешканці міста, які мали можливість неодноразово скористатися послугами цього паркінгу, паркомат був несправний, а гроші доводилось платити паркувальнику в руки. Нагадаємо, що з квітня 2012 року оплата за паркування повинна здійснюватися виключно через паркомати або в’їзні термінали.

Вияснити ситуацію з тіньовим обігом коштів  на парковці  по вул. Шпитальна, 1 вирішили активісти «Розвитку Громади». Як тільки вони машиною під’їхали і припаркувались біля ТЦ «Магнус», до автівки  підійшов чоловік у яскравій жилетці. Водію він повідомив, що потрібно оплатити за місце. На прохання активістів показати документи, на підставі яких чоловік бере з людей гроші, він показав копію договору, укладеного між ПП «Укравтопарк» та Львівською міською радою про використання земельної ділянки, спеціально визначеної для забезпечення паркування транспортних засобів. І тут найцікавіше – термін дії договору закінчився ще у квітні! Це означає, що вже три місяці у людей вимагають гроші за парковку без законних на це підстав.

Помітивши це грубе правопорушення громадські активісти викликали правоохоронні органи. Незадовго на місце пригоди прибули слідчий Галицького райвідділу міліції, дільничий інспектор та представники громадського формування «Розвиток Громади».  На питання громадських активістів чоловік, що збирав гроші за паркінг, всіляко уникав відповіді і телефонував своєму керівнику. Та вже при міліціонерах, які брали в нього пояснення для протоколу, дещо розповів. Зі слів пана Сергія, так себе представив чоловік, стало відомо, що на цій роботі він стажується третій тиждень, при чому, на безоплатній основі. Також сказав, що в нього є напарник, котрий стажується другий тиждень. На запитання скільки б йому платили в разі, як би він пройшов випробувальний термін, відповіді не було. Розгублений паркувальник постійно телефонував своєму керівнику, який обіцяв під’їхати,  проте впродовж півтори години він цього так і  не зробив. Тож правоохоронці виписали паркувальнику Сергію повістку в райвідділ для надання свідчень.

Мало того, що міська влада не проконтролювала виконання умов  підписаного договору, то ще й не помітила, що у центрі міста відкритим способом з людей незаконно збирають гроші.  Громадськими активістами «Розвиток Громади» готується скарга до ДФС у Львівській області стосовно перевірки ПП «Укравтопарк» на дотримання податкового законодавства. У разі продовження міською радою договору з цим підприємством, активісти вимагатимуть його розірвання.

«Громадська організація триматиме руку на пульсі в ході розслідування цієї справи і ми не допустимо, щоб у місті відбувалося таке беззаконня. Кошти, які платять люди за парковку, повинні оподатковуватися, тож ми робитимемо все можливе, аби зупинити тіньовий обіг коштів  на парковках», - повідомив активіст ГО «Розвиток Громади» Роман Дуда.

ІА "Вголос": НОВИНИ