Про це йдеться у офіційній заяві Північноатлантичного альянсу, оприлюдненій на офіційній сторінці у Фейсбук Посольства США.
Як відомо, З березня 2014 року Сполучені Штати відгукнулися на безпосередні прохання України про надання несмертельної допомоги у сфері безпеки для врегулювання нестабільної ситуації в Україні. На середину серпня було оголошено про виділення 60 мільйонів доларів на підтримку Міністерства оборони України, Державної прикордонної служби і Національної гвардії. Поставки на сьогодні містили готові до вживання страви, бронежилети, радіостанції, автомобілі, тепловізори, медикаменти, роботів із знешкодження вибухонебезпечних речовин, уніформу та індивідуальне бойове обладнання. З вересня вміст поставок дещо зміниться: в Україну привозитимуть прилади нічного бачення, додаткове обладнання для зв’язку і захисні шоломи.
Крім того, на вересень 2014 року заплановано провести два важливі заходи разом з українськими збройними силами: SEA BREEZE і RAPID TRIDENT. Перший – це щорічні багатосторонні військово-морські навчання, які відбуватимуться в міжнародних водах. Другі навчання для сухопутних військ, у яких візьмуть участь 15 країн, проводитимуться в навчальному центрі у Західній Україні.
«Водночас ми виступили з ініціативами допомогти Україні в реформуванні її оборонних інституцій. Ця підтримка складається з багаторівневих зобов’язань надання консультацій керівництву Міністерства оборони у таких галузях, як будівництво оборонних інституцій, кіберзахист, логістика і стандартизація. Крім цього, ми працюємо над тим, щоб допомогти Україні розробити нову оборонну стратегію і вдосконалити її Національну гвардію», – йдеться у заяві.
Також у НАТО розповіли, що розробляють плани з підтримки інших держав на периферії Росії, особливо Молдови і Грузії.
«Крім зобов’язань на високому рівні, ми плануємо активізувати нашу допомогу у сфері безпеки на довгострокову перспективу. Якщо американська Ініціатива запевнення Європи отримає фінансування, вона міститиме положення про збільшення допомоги для створення потенціалу в Україні, Молдові та Грузії, який би гарантував їхню власну безпеку і підвищував оперативну сумісність із силами Заходу. Крім того, тут, в Уельсі, Альянс оголосив про низку нових ініціатив щодо нашої співпраці з Грузією. Нарешті, ми тісно взаємодіємо з НАТО над розробленням програм надійнішої допомоги цим трьом державам та співпраці з ними», – запевнили в альянсі.
ІА "Вголос": НОВИНИ