Про це інформує власкор «Вголосу».
Про основні проблеми, які вивели шахтарів на попереджувальний страйк, розповів голова профспілки шахтарів Юрій Калістратов. Це зокрема недофінансування державного бюджету по виплаті заробітних плат, що сягнули 36 млн. гривень. Нововолинські шахти виконали завдання на 72,9% до річного плану. Але видобуток вугілля припинено у зв’язку із проблемами в електропостачанні. Оскільки шахти отримують електрику не напряму від ПАТ «Волиньобленерго», а через підприємства регіональних електромереж, які є посередниками в реалізації, то і ціна на електроенергію завищена: замість 96 копійок, шахти змушені купувати її по 1 грн. 28 коп. Таким чином, виникла заборгованість за електроенергію, яка сягнула 1 млд. 200 млн. гривень.
Заступник голови Волинської ОДА Сергій Кошарук на початку виступу окреслив президентське бачення енергетичної безпеки державами, а саме відмова від російського газу та підняття власної економіки.
Перед шахтарями із запевненнями про знання проблеми і намаганням її вирішення виступив мер Нововолинська Віктор Сапожніков.
«Прийнята програма уряду і спілкуючись із першим заступником міністра енергетики та вугільної промисловості я зрозумів, що вугільна галузь буде ліквідована. Що ж це за програма дій, коли енергетична незалежність визначається купівлею вугілля на світовому ринку? А результат такий: шахта №1 вже на закриття, шахта №9 наступна на закриття», - обурився мер Нововолинська.
На захист уряду виступив помічник нардепа Ігоря Гузя Андрій Бокач, зауваживши, що, мовляв, в уряді лише 4 міністри «Народного фронту» Арсенія Яценюка.
На завершення протесту було прийнято звернення до Президента, Прем’єра, Голови Верховної Ради, голови профільного комітету Верховної Ради, нардепа Ігоря Гузя, Міністра енергетики та вугільної промисловості, голови ОДА, мера Нововолинська з переліком вимог, які в основному зводяться до належного фінансування вугільної галузі Волині. В разі їх невиконання шахтарі погрожую перекриттям доріг.
ІА "Вголос": НОВИНИ