Зокрема, петербурзький блогер Марат Буркхард два місяці пропрацював у відділі, який займався коментарями на маловідомих провінційних форумах. Про це він розповів в інтерв’ю «Радіо Свобода».

Сама контора розташована на вулиці Савушкіна в Петербурзі. За словами блогера, значну частину постів та коментарів на Інтернет-форумах, присвячених політиці, залишають професійні тролі, які отримують за участь у дискусіях зарплату. Фальшивих акаунтів у Twitter, Facebook, ЖЖ, «ВКонтакте» тисячі, а завдяки російсько-українському конфлікту їх стає все більше і більше. «Кремлівські тролі» пасуться на російськомовних ліберальних форумах, коментують сайти міжнародних ЗМІ.

Як розповів Марат, на саму «фабрику тролів» влаштуватися складно: «Там треба написати тексти перш, ніж вирішать, підходиш ти на цю роботу. Спочатку нейтральний текст «Вегетаріанство: за і проти». Далі починаються ближче до справи тексти. Що, наприклад, я думаю про гуманітарні конвої до Донецька… Там постійний ідеологічний контроль за тим, що пишеться».

«Це справжня фабрика, де існують виробничі норми, при виконанні норми ти заробляєш 45 тисяч. А норма – це 135 коментарів за зміну, яка триває 12 годин…».

За словами блогера, це сучасна будівля на чотири поверхи: «Там є ще відділ «Живого Журналу», відділ новин, відділ, де картинки всілякі роблять, демотиватори, відділ, де відео роблять. Але я в цих відділах ніколи не був, у кожного свій кабінет, столи з комп'ютерами, і особливо там по кабінетах не ходить ніхто, всі сидять на своїх місцях».

Про свою роботу він розповів таке: «Наш відділ коментував пости. Всілякі є форуми, наприклад, Infosamara.ru та інші, всі міста і села Росії, у кожного є сайт загальноміський, на якому є форум. Спеціальні люди на цей форум щось пишуть, якусь новину, а наше завдання було її прокоментувати. Причому коментується це таким чином: ми на трійки розділені, один з нас «злодій», той, який пише, що нібито не згоден з тим, що написано на цьому форумі, лає владу, щоб якусь достовірність надати тому, що відбувається. Решта двоє вступають в дискусію з ним: ні, ви не праві, все абсолютно правильно. Причому один повинен забезпечити коментар якоюсь картинкою відповідного змісту, а інший посиланням на свою правоту. Зрозуміло, так? Лиходій, картинка, посилання».

ІА "Вголос": НОВИНИ