Зазначається, що до групи ризику потрапляють молоді люди, які не можуть обходитися без різного роду гаджетів, без них почуваються безпорадними і розраховують виключно на цифрову, а не на свою власну пам’ять.
Раніше повідомлялося, що Республіка Корея налічує найбільшу у світі кількість власників смартфонів у зв'язку з високим попитом на них та швидкісними інтернет-мережами.

Вперше фахівці почали говорити про «електронну» загрозу ще у 1990-ті роки, коли медики виявили, що надмірне використання пристроїв негативно впливає на розвиток мозку, пише The Telegraph. Молодь, що покладається лише на гаджети, активніше розвиває ліву півкулю мозку, правій же у цьому випадку не вистачає практики.

Однак саме права півкуля регулює концентрацію та пам'ять. Подібна затримка її розвитку у 15% випадків провокує ранній розвиток слабоумства.

Причому діти більше за дорослих схильні до ризику, оскільки їхній мозок все ще росте. Ситуація стрімко погіршується, збільшується кількість дітей та підлітків у віці від 10 до 19 років, які користуються своїми смартфонами більше 7 годин на день. У Південній Кореї вже масово запускаються курси з боротьби із залежністю від смартфонів. Судячи з опублікованими даними, більше двох мільйонів корейців, тобто кожен десятий, не можуть жити без мобільного пристрою.

Подібна залежність, як наголошується, властива не лише країнам Азії, але і взагалі всьому світу в цілому. Вчені з університету штату Кентуккі у США склали перелік симптомів, які властиві інтернет-залежності у людей. За їхніми даними, до 38% усього населення США страждає на залежність від комп'ютерів. У багатьох азіатських та європейських країнах уже створюються способи лікування такої залежності.

Наприклад, у Китаї інтернет-залежність прирівняли до алкоголізму, а в Південній Кореї одна з лабораторій Сеула використовує під час роботи з інтернет-наркоманами техніки, аналогічні тим, що використовуються для лікування алкоголіків, включаючи терапію віртуальної реальності.

Зазначимо, що симптомами формування такої залежності можуть бути різкі перепади настрою, неконтрольований інтерес до інтернету та цифрових медіатехнологій, нездатність стежити за часом, який проводиться за комп'ютером або ж у мережі, потреба у збільшенні часу або ж у новій грі, щоб досягти бажаного настрою, спад соціальної активності, продуктивності, а також якості праці.

Джерело: Кореспондент 

 

ІА "Вголос": НОВИНИ