Про це в ефірі парламентського телеканалу «Рада» заявив народний депутат України, заступник голови партії «Громадянська позиція» Олег Канівець, передає прес-служба нардепа.

«Сьогодні депутатський корпус знаходиться в підвішеному стані. Ми не знаємо за якими правилами буде проведена виборча кампанія. Виглядає так, що ці вибори будуть проходити по старій змішаній моделі, але ключові моменти у виборче законодавство парламентарями й досі не внесені. Навіть ті, які потрібні було би внести, з огляду на бажання рейтингових політичних сил, в тому числі і партії «Солідарність», яка планувала йти на вибори під брендом блоку Петра Порошенка. Ми навіть не внесли зміни стосовно блоків», – наголошує Канівець.

В той же час парламентарій пропонує свій компромісний рецепт. 

«Є хороший законопроект Соболєва 4222а, який може знайти компроміс у сесійній залі і серед пропорційників, і серед мажоритарників. Але цей законопроект необхідно доповнити кількома положеннями. Мої пропозиції наступні. Партії формують свої десятки. І ці десятки є нерухомі.  Решту місць з 11 по 450 партії закріплюють в списку в алфавітному порядку. І кожен із депутатів з цього списку працює в окрузі, на якому змагається за те, щоб партія, що його висунула, отримала найбільше голосів. З’їзд партії, після отримання від ЦВК попередніх результатів виборів по загальнодержавному окрузі, зобов’язаний сформувати остаточний загальнодержавний виборчий список від партії, беручи за основний критерій кількість голосів виборців відданих за відповідну політичну силу в окрузі, яка представлена тим чи іншим кандидатом», – розповідає нардеп.

В той же час, за словами Канівця, прохідний бар’єр необхідно знизити до 3% як для партій, так і для блоків.

Крім того, парламентар пропонує на деякий час повернутися до ідеї іменних блоків. «Як перехідний момент, необхідно дозволити створювати іменні блоки. Це дало б можливість харизматичним політикам мажоритарникам створити свої блоки. Таким чином, вони б мали можливість і перспективу потрапити до парламенту».

«Чому бояться всі пропорційної моделі? Кажуть, що мажоритарними ближче до людей. А хто нам забороняє внести зміни в законодавство про вибори депутатів, про статус депутатів Верховної Ради, і законодавчо закріпивши депутатів від партій за округами, де партії подолали прохідний бар’єр. Якщо за округом буде закріплено 3-5 депутатів від різних політичних сил, виборець від цього програє? В жодному разі. Він від цього виграє. Депутат повинен завжди бути біля виборця», – наголошує Канівець.

ІА "Вголос": НОВИНИ