Про це заявив глава ЛУКОЙЛа Вагіт Алекперов, передає «РБК». 

Він уточнив, що за допомогою цієї технології добувається чверть російської нафти.

«Друга тема - 25% нафти сьогодні добувається шляхом гідродинамічних впливів на пласт, це в основному гідророзриви. Це агрегати, які не виробляються практично ніде, крім Сполучених Штатів. Вони сьогодні є на території Росії, вони працюють, але вони постійно вимагають сервісної підтримки. Тобто ось це сьогодні найтонше місце, яке може в першу чергу нанести шкоду нафтовій промисловості, тому що коли ми говоримо про 125 млн тонн нафти, треба розуміти, що ця нафта вимагає підтримки», - сказав Алекперов на зустрічі прем'єр-міністра РФ Дмитра Медведєва з представниками великого бізнесу в п'ятницю.

Алекперов закликав створити виробництво відповідного обладнання на території Росії.

Нагадаємо, 12 вересня вступив у дію новий пакет санкцій Євросоюзу та США проти Росії, який був погоджений 8 вересня.

Нові санкції ЄС торкнулися 9 компаній оборонного комплексу, у тому числі концернів «Оборонпром», «Об'єднаної авіабудівельної корпорації» і «Уралвагонзавод». 

У переліку санкцій, які Євросоюз офіційно ввів проти Росії, є 24 особи – росіяни та терористи, яким заборонили в'їзд на територію країн ЄС, а також «заморозили» всі їхні активи в Європі. Таким чином, у список осіб, проти яких було запроваджено санкції Євросоюзу, тепер вже фігурує 119 прізвищ.

США включили в санкційні списки найбільший банк країни – «Сбербанк», та енергетичні компанії: «Газпром», «ЛУКОЙЛ», «Сургутнафтогаз», «Транснефть», «Газпром нафта», а також п'ять оборонних і високотехнологічних держкорпорацій. 

Згодом до санкцій приєдналась Канада

ІА "Вголос": НОВИНИ