Грегорі, якому сьогодні 73 на вісім років старший за свого усиновителя Джона, якому зараз 65 років. Чоловіки, які прожили разом 45 років, пройшли через процедуру усиновлення, щоб один з них у разі смерті іншого міг успадковувати житло іншого без сплати 15% податку.
Літня пара живе в штаті, де одностатеві шлюби заборонені. Щоб уникнути подальших юридичних складнощів, з якими один з них зіткнеться після смерті іншого, літні люди вирішили змінити статус своїх відносин. І один з них став іншому прийомним батьком, повідомляє ABC News.
«Якщо ми просто продовжимо жити разом як співмешканці, й Грегорі захоче заповісти мені свої заощадження, нерухомість або ще якесь майно, я повинен буду заплатити 15-процентний податок, - пояснив Джон. - Процедура усиновлення дозволить скоротити цей податок до 4%. А це велика різниця».
Грегорі не зміг усиновити свого партнера на правах старшого: справа в тому, що батько Джона ще живий, йому зараз 95 років.
Тому в ролі усиновителя довелося виступити Джону.
У суді чоловіків попередили, що відмовитися від усиновлення в майбутньому не вийде, тому навіть, якщо в штаті дозволять одностатеві шлюби, чоловіки не зможуть одружитися.
За словами Джона, йому самому смішно, що довелося всиновлювати людину, яка на вісім років старша за нього.
«Грегорі ще в коледжі був спортсменом. Він і сьогодні любить грати в гольф, а я швидше займуся тістом для чорничного пирога. Так що швидше він підходить на роль батька, ніж я», - жартує він.
Нагадаємо, незважаючи на те, що Верховний суд США прирівняв одностатеві союзи до звичайних, вони не визнані на федеральному рівні. І в деяких штатах їх не укладають, хоча і визнають. Тим не менш, залишається в цілому більше 30 штатів, де в одностатевих пар немає можливості юридично захистити свою сім'ю. Про це заявив юрист Джейсон Ву з організації GLAD, яка займається захистом прав сексуальних меншин.
«Приклад Джона і Грегорі - це те, через що, на жаль, доводиться пройти дуже багатьом парам. Вони змушені це робити - придумувати якісь способи, щоб захистити права один одного, коли мова зайде про які-небудь медичні рішення або питання успадкування», - сказав Джейсон Ву.
За словами юриста, йому відомо вже кілька випадків, коли одностатеві пари вдавалися до процедури усиновлення.
Зазначимо, що 28 червня, апеляційний суд дев'ятого федерального округу в Сан-Франциско дозволив каліфорнійським одностатевим парам одружуватися, і незабаром після цього реєстрація гомосексуальних шлюбів у штаті почалася.
Поправка, визначальний факт про шлюб як союз чоловіка і жінки, був внесений до конституції Калфіорнії за підсумками референдуму жителів штату, проведеного в листопаді 2008 року. Прихильники легалізації одностатевих шлюбів оскаржили результати референдуму в судах, і в лютому 2012 року поправку визнав антиконституційною федеральний апеляційний суд США.
Джерело: Кореспондент
ІА "Вголос": НОВИНИ