Це друга смерть у США через цю лихоманку, передає «Радіо Свобода».
Салія був доставлений у лікарню Небраски у суботу. У нього виявлялися гострі симптоми захворювання, включаючи печінкову недостатність і ускладнення дихання. Лікарі повідомили, що зробили все можливе для лікування африканця. Мартін Салія був евакуйований з Сьєрра-Леоне на прохання дружини-американки, яка погодилася оплатити всі витрати.
У Сьєрра-Леоне у нього діагностували вірус еболи, але початковий аналіз, проведений у США, дав негативний результат. Але повторний тест, зроблений 10 листопада, засвідчив наявність вірусу і він був шпиталізований.
Салія став третім пацієнтом, якого лікували від лихоманки ебола у госпіталі штату Небраска. Двоє інших пацієнтів заразилися у Ліберії та їх змогли врятувати.
12 листопада Всесвітня організація охорони здоров’я заявила, що число загиблих унаслідок спалаху еболи у трьох найбільш потерпілих країнах Західної Африки – Гвінеї, Ліберії і Сьєрра-Леоне – перевищила п’ять тисяч.
Хвороба ебола, яку викликає однойменний вірус ебола, призводить до гарячки й сильного болю, блювоти і проносу, порушення функції печінки й нирок і в деяких випадках до внутрішніх і зовнішніх крововиливів. Упродовж тижня-двох настає смерть майже в половини хворих. Дієвих вакцин і лікування наразі не існує.
Днями лікарі з Канади та Сполучених Штатів Америки вперше випробували на людях нову вакцину проти лихоманки Ебола, яку розробляли впродовж кількох років і яка отримала назву VSV-EBOV.
ІА "Вголос": НОВИНИ