До того висновку дійшли вчені з США після серії експериментів на мишах.

Автори, праця яких опублікована в журналі Neuron, вважають, що їх відкриття зможе допомогти людям з порушеннями слуху .

Дослідники з Університету Меріленда і Університету Джона Хопкінса помістили одну групу лабораторних мишей в умови повної темряви на 6-8 днів, даючи їм прослуховувати різні звуки і порівнюючи реакцію їх мозку за показниками з іншою, що живе в звичайному світловому циклі, групою гризунів.

З'ясувалося , що штучна сліпота змінює роботу мозкових контурів. Найбільші зміни відбуваються в слуховій корі головного мозку, де відбувається обробка звуків, розпізнаються їх тональність і гучність.

Читайте також: Вчені виявили совість

«Наші результати говорять про те, що відсутність зору дозволяє вам чути тихі звуки і краще визначати тональність. Якщо ви коли-небудь чули знайомий уривок музики на тлі гучного шуму , ви могли помітити, що якісь ноти губляться і мелодія звучить трохи інакше. Наше відкриття припускає, що «сліпота» може «врятувати» ці втрачені ноти», - кажуть автори.

Вчені відзначають, що гострота слуху зберігалася у піддослідних гризунів протягом декількох тижнів після повернення в умови звичайного освітлення, а зір при цьому не постраждав. Наступне завдання п'ятирічного дослідження - знайти спосіб довгострокового збереження цих змін.

«Тимчасово блокуючи зір, ми можемо торкнутися мозку дорослої людини, щоб змінити нейронні зв'язки для кращої обробки звуку. Це може бути багатообіцяючим відкриттям, наприклад, для пацієнтів з кохлеарними імплантами, дозволяючи відновити звукове сприйняття», - говорить доцент кафедри неврології в Інституті мозку при університеті Джона Хопкінса Хей-Кьонг Лі.

Джерело: РИА Новости

ІА "Вголос": НОВИНИ