Про це повідомляють у Трускавецькій міській раді.

«За минулий тиждень до Трускавецького відділення поліції надійшло 11 скарг від мешканців Трускавецької громади, щодо шахрайства з банківськими рахунками. У людей масово почали зникати гроші з карток. Кому пощастило більше, банком було замінено ПІН-коди автоматично, відтак виплати залишились у безпеці», – йдеться у повідомленні.

За словами представника Трускавецького відділення поліції Андрія Паховича , розслідування показало, що шахрайське угрупування працює з однієї з країн Європейського союзу, а не на території України. Скільки саме грошей вдалося вкрасти у трускавчан Андрій Пахович не повідомив. Наразі правоохоронці працюють над встановленням інших деталей злочинів та можливістю повернення вкрадених коштів власникам. 

Довідка: Цей вид шахрайства має назву скімінг.  Він передбачає установку спеціального устаткування на банкомат. Будь-який скімер складається з двох основних частин – накладної клавіатури, яка потрібна для визначення ПІН-коду і магнітної головки, яка буде зчитувати інформацію з банківської карти. Тому, скімери, як правило, встановлюють на банкомати, які знаходяться в нелюдних місцях, коли в темний час доби біля банкомата точно не буде людей. Коли клієнт вставляє карту в картоприймач банкомату, на який встановлений скімер, під час захоплення карти відбувається зчитування коду з магнітної смуги карти. Зчитування ПІН-коду відбувається в момент, коли клієнт набирає ПІН-код на накладній клавіатурі. Дані можуть передаватися віддалено, за допомогою радіозв’язку.

 

 

ІА "Вголос": НОВИНИ