Про це повідомила прес-служба «Нафтогазу».

Під час зустрічі керівники підприємств обговорили основні параметри нового «зимового пакету», зокрема, можливий формат взаємодії в осінньо-зимовому сезоні 2015-2016 років. За результатами зустрічі сторони домовилися провести переговори наступного тижня.

«На сьогоднішній зустрічі ми обговорили основні параметри нової тристоронньої  угоди. Відзначу конструктивний підхід російської сторони. Він дозволив наблизити позиції по ряду принципових питань», - сказав керівник Нафтогазу Андрій Коболєв. 

Нагадаємо, що 30 червня 2015 р. завершився термін дії додаткової угоди між Нафтогазом та Газпромом щодо постачання російського газу в Україну. З 1 липня 2015 р. Нафтогаз припинив закупівлю газу в російської компанії.

11 вересня в Єврокомісії заявили, що домовилися з Росією щодо укладення угоди про умови постачання російського газу до України і транзит до Європи.

Того ж дня Росія знову заявила, що готова надати Україні знижку на газ на зимовий період для формування вартості газу на рівні сусідніх країн. 

У серпні в уряді заявили, що Україна підпише угоду на постачання газу з Росії на термін до кінця найближчого опалювального сезону. 

Відзначимо, що газові переговори мали відбутись ще у квітні, але після цього їх постійно переносили. 30 червня ЗМІ повідомили про зрив сьогоднішніх газових переговорів у Відні.

Україна очікує, що ціна на російський газ складе 250 доларів США за тис. кубометрів. 

Натомість «Газпром» почав вимагати 212 млн дол. США за газ, нібито поставлений на окуповані території Донецької та Луганської області. При цьому підтвердити наявність таких поставок «Газпром» не може. 

Після завершення 31 березня чинності так званого «зимового» пакету Україна і Росія за посередництва Єврокомісії ведуть переговори про умови продовження постачання газу. Ці поставки важливі для наповнення підземних сховищ газу, розташованих на заході України. Саме ці сховища гарантують стабільність постачання палива європейським споживачам у зимовий період.

У травні цього року Норвегія стала найбільшим постачальником газу до Західної Європи в кінці 2014 - початку 2015 року, витіснивши Росію на друге місце. 

ІА "Вголос": НОВИНИ