Про це свідчать дані експертизи, замовленої голландським виданням «RTL Nieuws», пише «ТСН».
Журналіст видання дав експертам з Варшави, Лондона і Мюнхена сім знайдених уламків, чотири з яких виявилися фрагментами літака, а три – ракети «Бук».
Видання стверджує, що досі були лише деякі ознаки, але міжнародні судово-медичні експерти з трьох різних країн довели, що мова йде саме про таку ракету.
«Вперше з'явилися реальні докази того, що «Боїнг» був збитий ракетою. Про це свідчать дані судово-медичної експертизи, яку замовляла RTL Nieuws», - йдеться в публікації.
Видання опублікувало знімки фрагментів, а також зазначило, що на уламках ракети можна розпізнати кириличні літери, зокрема літеру «Ц».
Нагадаємо, кілька днів тому агентство «Reuters» заявило, що четверо очевидців з контрольованої бойовиками території бачили запуск з землі ракети незадовго до падіння літака рейсу MH17 на Донбасі.
Раніше слідчі, які проводять розслідування катастрофи малайзійського «Боїнга» на Донбасі, мають достатньо доказів, щоб встановити винних.
У грудні минулого року міжнародні експерти провели пошукові роботи на місці катастрофи малайзійського «Боїнга» рейсу МН-17, збитого сепаратистами на сході України 17 липня. Спеціалісти зібрали уламки, необхідні для реконструкції повітряного судна в рамках слідства. Зараз вони перебувають на нідерландській авіабазі Хільзе Рейен, де будуть проведені експертизи та тривимірна реконструкція повітряного судна.
Літак «Боїнг-777» рейсу MH17 Амстердам – Куала-Лумпур авіакомпанії «Малайзійські авіалінії» був збитий над Донбасом 17 липня; загинули всі 298 людей, які були в ньому. Більшість жертв була громадянами Нідерландів, тому Україна передала розслідування цій державі.
Попередні дані розслідування засвідчили, що літак зазнав катастрофи внаслідок влучення ззовні великої кількості об’єктів із високою енергією. На повніші результати чекають пізніше цього року.
Сепаратисти спершу святкували успішне збиття літака, вважаючи, що то український військовий транспортник. Потім вони почали заперечувати свою причетність і стирати свої первісні повідомлення в соціальних мережах.
Україна і значна частина світової спільноти вважає, що літак збили з наданої Росією потужної системи протиповітряної оборони проросійські сепаратисти чи й російські військові; Росія без успіху намагається скласти вину на українську сторону.
ІА "Вголос": НОВИНИ