Про це заявив голова правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв, коментуючи підписаний документ, передає прес-служба НАК.

На думку Андрія Коболєва, реалізація такого проекту дозволить значно підвищити стабільність роботи газотранспортних мереж країн Східної Європи.

Сьогодні Україна володіє значними вільними обсягами для зберігання газу на західних кордонах. Потужність хаба, який буде вирішувати завдання балансування, зберігання, перерозподілу надходження і постачання газу між Україною і країнами ЄС, може становити близько 20 млрд. кубометрів газу на рік. Його створення здатне задовольнити потреби у балансуванні поставок багатьох європейських країн, насамперед, Польщі, Словаччини, Угорщини та Румунії. Проект зможе використовувати поставки з РФ, європейського спотового ринку, Польщі та інших джерел.

Східноєвропейський газовий хаб сприятиме створенню загальноєвропейської гнучкої інфраструктури передачі газу, що поєднає Західну, Центральну, Східну Європу і країни Балтії.

Також проект сприятиме поглибленню інтеграції газотранспортних мереж України та країн ЄС і посилить значення нашої країни для укріплення енергобезпеки ЄС.

Ефективним майданчиком для реалізації проекту, на думку Андрія Коболєва, може стати об’єднання «Вишеградська четвірка», про намір України приєднатися до якого нещодавно заявив Президент Петро Порошенко.

Нагадаємо, вчора, 17 грудня Україна та Польща підписали проект об’єднання своїх ГТС.

Як повідомляв «Вголос», будівництво нового 110-кілометрового магістрального газопроводу для щорічного постачання близько 8 мільярдів кубометрів газу з європейського ринку через Польщу до України може обійтися учасникам проекту приблизно в $245 млн. 

Україна має намір запустити цей газопровід у 2016 році.

Запуск цього газопроводу дозволить Україні не залежати від поставок російського газу. 

ІА "Вголос": НОВИНИ