Про це повідомила прес-служба Мінфіну.
«Сьогодні Україна подала до Високого суду Англії підтвердження про отримання нею процесуальних документів, в якому Україна заявила про свій намір заперечувати проти усіх позовних вимог, пред'явлених до неї компанією The Law Debenture Trust Corporation Plc у зв'язку з так званою заборгованістю перед Російською Федерацією», - йдеться в повідомленні.
Тим самим, Україна знову підтверджує свій раніше заявлений намір рішучо захищати свою позицію у справі. Для представництва України у цьому провадженні Міністерство фінансів України залучило Quinn Emanuel Urquhart & Sullivan, провідну міжнародну юридичну фірму, що спеціалізується на представництві у судах.
Нагадаємо, раніше Україна заявила, що буде доводити, що «борг Януковича» був хабаром за формою і за змістом.
Ідеться про так званий «борг Януковича»: після того, як Віктор Янукович зірвав підписання Угоди про асоціацію з ЄС, Путін пообіцяв знижку на газ і 15 млрд доларів «братської допомоги». До втечі Януковича Україна встигла отримати лише 3 млрд з обіцяної суми.
18 грудня Україна оголосила мораторій на виплату всіх боргів перед Російською Федерацією.
Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив, що Україна готова судитися з Росією щодо «боргу Януковича».
1 січня міністерство фінансів РФ заявило, що готує позов в англійський суд через невиплату Україною 3 мільярдів доларів кредиту.
Україна й Комітет кредиторів 27 серпня досягли угоди про реструктуризацію частини державного боргу загальним обсягом 18 млрд дол., яка передбачає повне списання 3 млрд дол., відстрочку платежів за тілом кредиту в сумі 8,5 млрд дол. на 4 роки, а також фіксування ставки купона за всіма бондами на рівні 7,75% річних.
У поле реструктуризації також увійшов «борг Януковича»: кредит, який Україна отримала в рамках домовленостей між президентом РФ Володимиром Путіним і тодішнім президентом України Віктором Януковичем у грудні 2013 року. Кредит було видано за допомогою викупу євробондів України на 3 млрд дол. через Ірландську фондову біржу, що прирівнює його до комерційного, однак російська сторона наполягає: позика є міждержавною, оскільки покупцем облігацій був російський державний фонд.
Водночас міжнародні експерти вважають, що Україна може визнати цей борг одіозним і не сплачувати взагалі.
ІА "Вголос": НОВИНИ