Документ біло підписано під час нинішнього візиту до Канади прем’єр-міністра Арсенія Яценюка, повідомила прес-служба уряду.
Від імені Уряду України документ підписала Торговий представник України Наталія Микольська, від імені Уряду Канади - представник Міністерства закордонних справ, торгівлі і розвитку Канади – директор департаменту доступу до ринків Марвін Хільдебранд.
Положення проекту Угоди про вільну торгівлю між Україною та Канадою забезпечують, зокрема, поглиблення торговельного та економічного співробітництва, в тому числі в частині торгівлі промисловими і сільськогосподарськими товарами, захисту інтелектуальної власності, регулювання державних закупівель.
Одразу після набуття чинності Угоди, Канада відкриє українським експортерам вільний доступ до 98% свого ринку товарів. Натомість Україна, перш ніж лібералізувати ринок, повністю скасувавши імпортні мита, матиме у розпорядженні перехідний період.
У довгостроковій перспективі для бізнесу Угода стане можливістю диверсифікації торговельних потоків, стане поштовхом до модернізації українських підприємств для виробництва товарів із високою доданою вартістю для експорту до Канади.
Підписання декларації означає, що сторонам залишилися лише формальності: юридичне вичитування тексту, переклад та синхронізація документів трьома мовами (українською, англійською та французькою), після чого угода буде винесена на підписання та ратифікацію, уточнює «Європейська правда».
Таким чином, набрання чинності режиму вільної торгівлі між Україною та Канадою можливе вже з початку 2016 року – разом із введенням аналогічного режиму із ЄС.
Варто нагадати, що Канада – перша країна, з якою Україна уклала угоду про ЗВТ після підписання Угоди про асоціацію з ЄС. При цьому Україна вела переговори з Канадою про створення зони вільної торгівля ще з 2009 року. Однак з 2012 року ці переговори були заморожені за ініціативою Оттави. Офіційною причиною стала заявка України на перегляд умов свого членства у Світовій організації торгівлі.
Нагадаємо, Україна планує підписати угоди про вільну торгівлю з п’ятьма країнами світу: Канадою, Туреччиною, Сербією, В’єтнамом, Ізраїлем.
ІА "Вголос": НОВИНИ