Найближчим часом між Росією і Україною відбудеться підписання документів про співробітництво в галузі кіно. І шлях копродукції, який у цьому випадку стане пріоритетним, буде першою ознакою оновлення українського кіно.
"Це шлях зрозумілий, який давно практикується в Європі. Крім того, він підходить ментальності українців, у нас є навіть приказка "гуртом і батька легше бити". Спільні гроші, загальні соціальні теми - це легше і фінансово, і творчо. Тому копродукція - це, безумовно, один з важливих шляхів для нашого кіно", - впевнена Копилова.
При цьому вона зазначила, що копродукція - не єдиний шлях для реформування. Україна має намір також підтримати і національний кінематограф.
"Наша мета - створення кіно з українським ідентифікатором. Якщо ми у фільмі приберемо слова, все одно буде зрозуміло французька ця стрічка, або німецька, або польська. Це закладено в композиції кадру, в кольорі, в монтажі. Кожна нація прагне до певної стилістики. І нам хотілося б, щоб це сталося і в Україні, щоб з`явилося українське жанрове кіно", - зазначила Копилова.
І, нарешті, третій етап - це перетворення України на майданчик для надання послуг зйомок іншим країнам.
"Це дозволить сформувати цілий клас професіоналів, які володіють іноземною мовою та вміють працювати в кіно. Вони увійдуть на проект восьмими, на наступний - третіми, а потім з них і виросте нове покоління кіношників", - зазначила глава агентства.
ІА "Вголос": НОВИНИ