«Це буде національна супутникова система зв'язку з геостаціонарним космічним апаратом «Либідь». Оператором системи є "»Укркосмос». Запуск супутника запланований на 28 грудня 2013 р. з наземного старту» - сказав Алексєєв.

Також глава Державного космічного агентства повідомив, що термін окупності об'єкту 11-12 років (раніше Алексєєв говорив про термін у 7-8 років), а термін його обслуговування - 15 років.

У березні минулого року стало відомо, що супутник «Либідь» отримав місце на орбіті. «Укркосмос» домовився про спільне використання орбітальної позиції 48° східної довготи (с. д.) з одним з найбільших у світі операторів супутникового зв'язку - французькою Eutelsat.

Додамо, що робота «Либіді» в інший орбітальній позиції, виділеній Україні ще у 2000 р., - 38,2° с. д. - заважала супутникам французької компанії.

Роботи зі створення «Либіді» велися від початку 1990-х рр., до проекту неодноразово вносилися зміни, а терміни запуску переносилися. Реалізація проекту активізувалась у 2009 р., коли Кабінет міністрів залучив для фінансування будівництва супутника кредит Канадського експортного агентства на суму 254,6 млн дол. під держгарантії.

У 2010 р. почалося будівництво «Либіді» спільними зусиллями канадської компанії MacDonald Dettwiler and Associates і російського підприємства «Інформаційні супутникові системи ім. Решетнева».

Збірка супутника відбудеться в Росії, звідки він буде доставлений на космодром Байконур у Казахстані, де й відбудеться запуск.

На думку експертів, нова орбітальна позиція вигідніша для українського супутника, хоча і призведе до великих витрат на доставку сигналу. На «Либіді» встановлять 30 Ku-транспондерів (передавальних пристроїв), що дасть можливість забезпечити покриття трьох регіонів: Центральної та Східної Європи, Індії, Центральної та Західної Африки.

«Фактично супутник зможе виконувати функції моста: передавати сигнал із Південно-Східної Азії на Захід», - зазначав видавець галузевого журналу Mediasat Олександр Глущенко.

«Укркосмос» має намір надавати за допомогою «Либіді» традиційні сервіси для супутникових операторів, що працюють у Ku-діапазоні: супутникове телебачення та послуги зв'язку за технологією VSAT, в тому числі й інтернет-доступ.

Джерело: РБК-Україна

ІА "Вголос": НОВИНИ