Національний банк оцінює падіння українського ВВП цьогоріч у третину економіки попри те, що економічна діяльність в країні поступово відновлюється.
Про це йдеться в підсумках засідання Комітету з монетарної політики Національного банку.
Так, за оцінками Національного банку, економіка поступово відновлюватиметься, однак реальний ВВП може скоротитися не менш ніж на третину у 2022 році.
Скорочення ВВП очікується за усіма складовими. Приватне споживання знизиться через вимушений виїзд багатьох громадян з країни, зростання рівня безробіття, зменшення доходів та економію на другорядних витратах.
Через суттєву невизначеність та високі ризики значно скоротиться й інвестиційна активність.
Навіть в умовах війни бізнес поступово відновлює свою діяльність. За результатами позапланового опитування НБУ, лише 23% повністю припинили свою діяльність, хоча в перші тижні березня частка цих підприємств перевищувала 30%.
Крім того, визначає НБУ, після значного скорочення у перший місяць війни експорт та імпорт поступово відновлюватимуться завдяки частковому розв'язанню проблем із логістикою. Імпорт товарів і послуг в Україну також поступово зростатиме через поступове відновлення споживчого та інвестиційного попиту.
У березні 2022 року споживча інфляція в річному вимірі прискорилася до 13,7% (із 10,7% у лютому). Зростання споживчих цін насамперед пов'язане з порушенням ланцюгів постачання та виробничих процесів, нерівномірним попитом, збільшенням витрат бізнесу, а також фізичним знищенням активів багатьох підприємств через повномасштабний напад росії на Україну. Насамперед стрімко подорожчали продукти харчування, фармацевтичні товари та пальне. За оцінками Національного банку, інфляційний тиск зберігатиметься й надалі насамперед через наслідки повномасштабної війни. За підсумками 2022 року інфляція може перевищити позначку 20%, але залишатиметься контрольованою", - йдеться у коментарі НБУ.
Фінансова підтримка міжнародних партнерів України буде вагомим джерелом валютних надходжень в Україну. Іншими відносно стабільними джерелами залишатимуться перекази трудових мігрантів та доходи ІТ-індустрії.
Раніше ми писали на сайті ІА «Вголос» про те, що в Україні до кінця війни курс долара не буде змінюватись.
Також, що Національні банки України та Польщі підписали спільний меморандум про співпрацю під час війни.
ІА "Вголос": НОВИНИ