Як пише «Фокус», через надмірне споживання жирної їжі у печінці закінчується запас глікогену, який бере участь у її перетравленні.
Таким чином спожитий фаст-фуд у організмі безперешкодно розкладається на глюкозу і ацетон. А надлишок ацетону призводить до отруєння і фізичного виснаження.
Згідно із статистикою Міністерства охорони здоров'я, отруєння ацетоном через жирну їжу діагностують у 5% дітей. Однак реальні цифри ацетонімії значно вищі, - кажуть експерти.
«Немає точних даних, але ще років 10 тому цей недуг зустрічався в рази рідше ніж зараз», - каже педіатр Інституту педіатрії, акушерства і гінекології Галина Єрмолова. На її думку, ацетонімія розповсюджується через зміни в культурі харчування українців.
Стали поширеними напівфабрикати з консервантами і емульгаторами та жирна їжа із фаст-фудів. Крім того, не рідко лікарі швидкої не впізнають у симптомах саме підвищений рівень ацетону в організмі.
Лікувати таку інтоксикацію варто в два етапи. Спочатку в пацієнта понижують рівень ацетону в крові, знімають симптоми отруєння і відновлюють нормальний обмін речовин в організмі. А потім проводять профілактику рецидивів.
«Важливо дотримуватися дієти з обмеженим вмістом жирів і високим рівнем вуглеводів, які легко засвоюються – рагу, каші, тушковане м'ясо з овочами», - радить педіатр Єрмоленко.
Джерело: ТСН
ІА "Вголос": НОВИНИ