У неділю, 11 липня, дипломати українського посольства у Польщі вшанували пам'ять жертв Волинської трагедії.
Про це повідомило Посольство України в РП.
“Складаємо квіти та схиляємо голови, вшановуючи пам’ять жертв Волинської трагедії”, - йдеться у повідомленні.Дипломати поставили вінок до пам’ятника у Волинському сквері столиці Польщі.
11 липня Польща вшановує пам'ять жертв Волинської трагедії 1943-1944 років.
З цієї нагоди, президент Польщі Анджей Дуда закликав будувати добрі стосунки з українцями “на основі правди та сучасних прагнень”.
Разом з цим, він підкреслив, що злочини трагедії на Волині були спрямовані українськими націоналістами проти поляків з метою етнічних чисток на території Південно-Східних регіонів Другої Польської Республіки: Волині, Поділля та Малопольщі.
Волинська трагедія
У 1942-1943 роках між конфліктуючим польським та українським населенням Волині відбулися обопільні етнічні чистки здійснені Українською Повстанською Армією та польською Армією Крайовою за участю польських батальйонів шуцманшафту, та радянських партизанів.У традиційній польській історіографії тенденційно сприймається як етнічна чистка винятково польського населення; в українській — як «дія у відповідь» на звірства поляків щодо українських цивільних.
Початком антиукраїнських польських акцій на Холмщині польські історики здебільшого вважають 1942 — початок 1943 років. Польські історики виправдовують масові вбивства українців польськими військовими загонами на Холмщині, називаючи їх “відплатою за колабораціонізм і дії українського підпілля”.
Кількість жертв, яку називають дослідники, сильно варіюється. За польськими підрахунками, під час цієї трагедії з польського боку загинуло щонайменше 36 543 — 36 750 осіб (головним чином — польські селяни), з яких понад 19 тисяч — із встановленими прізвищами, а з українського боку — до кількох тисяч осіб.
Колишній голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович уважає, що, імовірно, найдостовірнішими є дані істориків, які говорять, що в польсько-українському конфлікті було вбито близько 16 000 українців і близько 30 000—40 000 поляків, а дані, які навів Президент Польщі Анджей Дуда, «абсолютно необґрунтовані жодними історичними чи демографічними дослідженнями»
Нагадаємо, польські митники більш ніж на 6 годин затримали на кордоні керівника Українського інституту національної пам’яті Антона Дробовича. Йому навіть двічі довелося перетинати пункт пропуску Шегині-Медика.
ІА "Вголос": НОВИНИ