Про це в інтерв'ю DT.UA повідомив доктор філософських наук, головний науковий співробітник Інституту соціології НАНУ Анатолій Ручка.

«За цей період статистично значно підвищили індекси своєї важливості для людей інші ціннісні синдроми. І найбільше – «Демократія». У ментальності людей зростає синдром політико-громадянських цінностей (державна незалежність України, її демократичний розвиток, свобода слова, демократичний контроль над рішеннями влади, підприємницька ініціатива, участь у політичному житті)», – зазначив соціолог.

Аналіз даних показує, що за цей період статистично значно не зросла важливість тільки шести цінностей (з 20, пропонованих за списком), пов'язаних зі здоров'ям, сім'єю, дітьми, добробутом, цікавою роботою, участю в релігійному житті. Якщо середній індекс цього ціннісного комплексу становив у 2012 р. 4,32 бали, то в 2014-му він виріс тільки до 4,35. Вельми важливим для себе цей ціннісний комплекс вважали в 2012 р. в середньому 58% опитаних, а в 2014-му таких стало трохи більше - в середньому 62%.

У той же час статистично значуще зросла важливість інших 14 цінностей, пов'язаних з державною незалежністю України, демократичним контролем над рішеннями влади, демократичним розвитком країни, свободою слова, підприємницької ініціативи, індивідуальної самостійністю, культурною компетентністю, рівними можливостями для всіх, морально-психологічним станом суспільства, національно-культурним відродженням, участю у політичному житті, соціальною рівністю, інтелектуальним розвитком, суспільним визнанням.

«Надзвичайні події послужили причиною підвищення креативного індивідуалізму. До того ж зникає світоглядний хаос, відбувається повернення до опори – це видно по зростанню ролі національно-культурного відродження та участі українців у релігійному житті», – резюмував соціолог.

ІА "Вголос": НОВИНИ