Про це заявив Віце-прем’єр-міністр України Олександр Сич за підсумками засідання Урядового комітету гуманітарного розвитку 6 листопада 2014 року, повідомила прес-служба уряду.
Урядовець зауважив, що чинне законодавство не передбачає державного регулювання цін на лікарські засоби та вироби, вартість яких менше 12 гривень. Тож часто суб’єкти господарювання аптечної мережі встановлювали непомірно високі надбавки, аж до 150% включно, від оптової ціни закупівлі. А це в свою чергу призводило до зростання соціальної напруги.
«Учасники ринку часто зловживали тим, що ліки, які коштували до 12 гривень не підлягали державному регулюванню. Тому деколи встановлювалась націнка аж до 150 відсотків. А це било по кишенях простих людях», - наголосив Віце-прем’єр-міністр України.
Відповідно до напрацьованих змін до Постанови Кабінету Міністрів України №955 від 17 жовтня 2008 року розмір дозволеної торговельна надбавки до закупівельної ціни лікарських засобів та виробів медичного призначення, що дорівнює 12 гривень чи менше, становитиме не більше 30 відсотків. Від 12 до 100 гривень – 25 відсотків. По мірі зростання закупівельної ціни розмір відсотку надбавки зменшуватиметься. «При ухваленні такого рішення націнка має бути не більше 30%. Тож людина, купуючи упаковку ліків в аптеці, оптова ціна яких - 12 гривень, переплатить максимум 4 гривні. А не 18! І це буде економія близько 15 гривень на кожній упаковці», - підсумував урядовець..
ІА "Вголос": НОВИНИ