Про це він сказав у своїй промові з нагоди Дня національних героїв серпня.

«Ті, хто програв на виборах, можуть піти і покінчити з собою, якщо хочуть. Якщо вони помруть, навіть собаки не стануть їсти їх м'ясо», - заявив Мугабе.

На виборах цього липня Мугабе  набрав 61% голосів та отримав уже сьому перемогу.

Сам Мугабе відкинув заяви опозиції про крадіжку голосів. За словами президента, угоди з опозицією, як після виборів 2008 року, не буде.

Головним супротивником Мугабе на виборах був лідер «Руху за демократичні зміни» Морган Цвангираї, який спромігся набрати лише 35%. Цвангираї подав до конституційного суду позов щодо результатів голосування. Суд розгляне позов прем'єра протягом двох тижнів, але, оскільки багато суддів підтримують Мугабе, малоймовірно, що позов буде підтриманий, повідомляє BBC.

Морган Цвангираї з 2009 року обіймав посаду прем'єр-міністра в рамках угоди про національне примирення. Роберт Мугабе з 1980 року був прем'єр-міністром Зімбабве, а з 1987 року обіймає посаду президента. За цей час країна пережила важку економічну кризу, найсильнішу інфляцію і голод.

Крім того, влада Зімбабве неодноразово звинувачували в порушеннях прав людини, масових вбивствах і расової дискримінації.

У 2002 році Євросоюз ввів економічні санкції щодо країни, відтак західні спостерігачі не були допущені до моніторингу виборів.

Джерело: ТСН

ІА "Вголос": НОВИНИ