Про це пише La Repubblica.

Серед документів - доповіді про складені «чорні списках» на артистів і представників інтелігенції, наприклад, на письменника Хуліо Кортасара і співачку Мерседес Сосу, яких військові вважали небезпечними, плани і програми аж до 2000 року і навіть інструкції про те, як відбиватися від звинувачень міжнародних правозахисних організацій з питання про desaparecidos, зниклих без вісті.

Мова йде про справжній скарб - невидані і таємні документи, що стосуються діяльності військової хунти (1976-1983), які знайшли минулого тижня в підвалах будівлі Condor, де розташовується штаб ВПС Аргентини в Буенос- Айресі.

Наприкінці 1983 року, ще до падіння режиму, останній військовий диктатор Рейнальдо Біньон наказав знищити всі документи, що стосуються багатьох років диктатури, щоб приховати незаконні акції і вбивства, іншими словами, злочини, за які з поверненням демократії генерали могли опинитися на лаві підсудних. Слід зазначити, що число людей , які стали жертвами «брудної війни», організованої військовими проти політичних супротивників, не встановлено. Імовірно, мова йде про 30 тисяч desaparecidos.

У знайдених секретних архівах понад 1500 досьє, датованих , починаючи з 24 березня 1976 року, дня перевороту, до 10 грудня 1983 року, коли зі вступом на посаду президента Рауля Альфонсіна була відновлена демократія.

«Це прекрасна новина, здатна пролити трохи світла», - сказала Естела де Карлотто, президент Abuelas de Plaza de Mayo (Асоціації бабусь з Пласа-де-Майо).

Міністр оборони Аргентини Агустін Россі, у свою чергу, підкреслив, що знахідка може виявитися корисною в судових процесах. З 2006 року в Аргентині було винесено близько сотні вироків щодо військових злочинців, але багато процесів ще тривають.

Джерело: Inopressa

ІА "Вголос": НОВИНИ