Ці тварини відносяться до числа найбільших, загадкових і маловивчених мешканців планети, оскільки рідко попадаються на очі людині, пише «Моя планета» з посиланням на видання The Straits Times.

Особина розміром 6,3 м буде передана в Музей Вікторії в Мельбурні для вивчення. Як зізнаються працівники, за 160 років їм доводилося мати справу тільки з трьома тваринами цього виду.

Австралійським ученим належить досліджувати вміст шлунка виловленої акули, взяти зразки тканин і провести аналіз кісток, щоб дізнатися більше про генетику, харчування та історію життя даної особини. Голова і плавники будуть використані для створення повномасштабної моделі тварини, яка належить до вразливих видів, що знаходяться під загрозою знищення.

Гігантська акула - друга за величиною риба на планеті після китової акули. Однак, на відміну від останньої, вона недостатньо вивчена, оскільки рідко виходить з глибин океану на поверхню. Як відзначають музейні працівники, гігантська акула краще вивчена в Північній півкулі, про південну популяцію відомостей недостатньо.

«Оскільки гігантська акула не потребує повітря, як кити і дельфіни, її не так часто можна побачити на поверхні і ми поняття не маємо, скільки цих тварин живе в океанах», - розповіла співробітниця музею Дайан Брей.

Гігантські акули можуть виростати до 12-15 м і досягати ваги 4 т. Харчуються тварини планктоном, плаваючи з відкритим ротом і фільтруючи вміст води через зябра. Таким чином гігантська акула в змозі фільтрувати до 2 тис. т води на годину. На відміну від інших акул, гігантські мають крихітні зуби - близько 2 мм.

ІА "Вголос": НОВИНИ