Це найстаріший підтверджений випадок паліативного лікування стоматологічних захворювань за допомогою цього інструмента.
Видалення залишків їжі в проміжках між зубами є однією з найбільш загальних функцій використання зубочистки, що сприяє гігієні порожнини рота. Ця звичка описана у роду Homo, вже людини вмілої, яка жила від 1,9 до 1,6 млн. років тому. Тепер же дослідники з упевненістю можуть приписати використання зубочисток і неандертальцям.
Науковці досліджували пов'язаний з пародонтозом наліт на зубах неандертальців. Точна хронологія не зрозуміла, але викопні останки неандертальців - кам'яного століття (від 150 000 до 50 000 років).
Дослідження показало, що на верхній щелепі була присутня пористість, характерна для захворювання пародонту і втрати альвеолярної кістки (в яку вставлені зуби).
Антрополог Марина Лозано розповіла: «Ця людина намагалася полегшити дискомфорт, викликаний пародонтозом. Це захворювання зазвичай викликає кровотечу і запалення ясен, тому систематичне використання зубочистки може пом'якшити біль в яснах. Зубочистка була не тільки примітивним способом гігієни рота, але й способом полегшити біль при стоматологічному захворюванні».
Джерело: Gazeta.ua
ІА "Вголос": НОВИНИ