Про це повідомляє ТСН.

Хрести на Софії, що нині вінчають її куполи, були замінені до Олімпіади-80, їм лише – 40 років.

За словами заступника генерального директора Національного заповідника «Софія Київська» Вадима Кириленка, якщо дотримуватися технології, то вони можуть стояти вічно. Але радянські реставратори, пояснює він, чи то – дійсно поспішали, чи то – припустилися помилки: основу хрестів, чорний метал, огорнули міддю.

«Є закони фізики, є правила хімії, вони непорушні… Ці метали між собою спрацювали і одне одного з’їли», - говорить він.

Стало зрозуміло: хрести треба реставрувати, але планувати такі роботи у холодну пору року неможливо: чекали літа. Стихія внесла корективи.

Заступниця генерального директора Національного заповідника «Софія Київська» з культурно-просвітницької діяльності Кіра Петрачек зізнається – прогноз погоди взимку переглядає кілька разів на день. Якщо синоптики віщують вітер, каже – закріплюють все, що закріпити реально.

«На куполах, на жаль, це неможливо упередити», - зазначає вона.

Наразі триває позапланове обстеження куполів і хрестів. В разі необхідності хрести, що можуть становити небезпеку для відвідувачів та працівників музею – знімуть. Та чекатимуть літа, коли можна буде розпочати реставрацію.

Додамо, в Києві 14 січня зафіксували рекордну швидкість вітру - 23 м/с або 83 км/год. Показник на 3 м/с перевищив попереднє максимальне значення, зареєстроване у 1966 році. Зазначається, що історичний рекордний максимум швидкості вітру у столиці дорівнює 25 м/с і утримується від 20 березня 1881 року.

Читайте також на сайті ІА «Вголос»:

ІА "Вголос": НОВИНИ