На початку 2009-го з більш як 300-т іменитих претендентів було обрано чотирьох сучасних художників, кожному з яких довірили одну станцію метро для перетворення її на інсталяцію, пише газета «Сегодня».
Оформленням станції «96-та вулиця» займалася Сара Зе, яка представляла США на Венеціанському бієнале 2013 року. Вона використовувала порцелянову плитку, виготовлену іспанськими майстрами. Для створення унікальної картини стін знадобилося 4300 унікальних фарфорових плиток.
Інсталяція називається «Блакитний принт для пейзажу». На порцеляновій плитці, якою облицьовані стіни станції метро, містяться фрагментовані зображення будівельних лісів, птахів, листя, цифрових колажів, нібито втягнуті в потік повітря від потягу, що прибуває.
«Я хотіла використовувати плитку як один великий аркуш паперу», – пояснює концепцію художниця. За її словами, виконана в мінімалістичних синьо-білих кольорах робота присвячена скаженому темпу руху сучасного життя.
Станцію «86-та вулиця» оформляв відомий художник і фотограф Чак Клоуз. Він створив 12 великомасштабних портретів-мозаїк. Для мозаїк були обрані фотографії відомих людей, які найбільше вплинули на світогляд самого Клоуза. Серед них – композитор Філіп Гласс, засновник рок-групи «The Velvet Underground» Лу Рід, художники Алекс Кац, Сінді Шерман та Кара Уокер.
Крім того, на станції є і зображення молодих художників – ікони сучасного китайського мистецтва Чжан Хауна, дружини Клоуза художниці Сієнни Шилдс і два автопортрета. «Багатство міста – в поєднанні різних культур», – коментує свою роботу художник.
«72-гу вулицю» оформив бразильський художник Вік Муніс. Його робота «Ідеальні незнайомці» – це серія з трьох десятків портретів різних людей в натуральну величину, які, за словами самого художника, нібито очікують потяг, що прибував. «Я хотів, щоб вони були нормальними людьми», – каже Вік Муніс.
«Насправді в метро ви не запам'ятовуєте нічого, крім людей. Ви запам'ятовуєте їх незвичайні особливості – і вигадуєте про них історії», – пояснює Муніс.
ІА "Вголос": НОВИНИ