Про це повідомляє «АПК-Інформ: овочі і фрукти» з посиланням на власні аналітичні дані.
Саме банан є основним імпортним товаром серед величезної номенклатури фруктів, що поставляються в Україну з інших країн.
У сезоні 2012/3 років обсяг імпорту бананів в Україну оновив черговий рекорд, збільшившись на 17% за рік, і майже досяг 300 тис. тонн.
Оскільки внутрішнє виробництво бананів відсутнє, тенденція зростання імпорту цих фруктів свідчить про динамічне зростання їх споживання в нашій країні.
Середні щорічні темпи зростання споживання бананів в Україні складають 9,3%, що дозволяє бананам поступово наздоганяти традиційне для України яблуко за обсягом продажів. І хоча різниця між цими фруктами за продажем, а тим більше - за обсягом споживання , залишається як і раніше дуже значною, тенденція в цілому є тривожною для українських виробників фруктів.
Збільшення попиту на банани також побічно свідчить про зростання доходів населення України, оскільки середня роздрібна ціна на банан за рік все-таки вища, ніж ціна на яблуко, що не заважає споживанню бананів рости. Не останню роль у зростанні споживання цих тропічних фруктів грають і рекордно низькі світові ціни.
Споживання бананів в більшості країн світу знижується, у той час як виробництво зростає, і саме Україна і Росія є єдиними країнами, які нарощують їх імпорт.
На полицях супермаркетів і на ринках України банан, крім яблука, конкурує також з цитрусовими, і в останні роки цю конкуренцію впевнено виграє, оскільки ціни на банан значно нижчі, ніж на апельсин, мандарин або грейпфрут.
Джерело: АПК-ІнформІА "Вголос": НОВИНИ