Про це повідомив Перший заступник Міністра доходів і зборів Ігор Білоус під час спільного брифінгу керівників Міндоходів у Кабінеті Міністрів України, передає «Урядовий портал».
«Незважаючи на саботаж на місцях і на спад ділової активності, у березні нам вдалося стабілізувати надходження до бюджету. Такий темп ми тримаємо і у квітні», – зазначив Ігор Білоус.
Водночас він підкреслив, що наповнення бюджету податками здійснюється не за рахунок надлишкового тиску на бізнес і збільшення податкового навантаження, а завдяки ліквідації корупційних схем, «податкових ям» та «конвертаційних майданчиків».
За словами заступника Міністра Володимира Хоменка, який курує силовий блок відомства, розпочато 741 кримінальне провадження, з яких до суду спрямовано вже 632.
До державногобюджету повернуто 54 млн. гривень.
«Протягом місяця вдалося виявити та ліквідувати діяльність 2-х конвертаційних центрів, якими проконвертовано майже 350 млн. гривень. З підприємств – користувачів конверт-центрів стягнуто до державного бюджету 37,2 млн. гривень», - повідомив Володимир Хоменко.
Крім того, ліквідовано 12 підпільних виробництв підакцизної продукції, з незаконного обігу вилучено підакцизної продукції майже на 67 млн. гривень.
Активна робота щодо виявлення та припинення незаконних схем митного оформлення та ухилення від оподаткування здійснюється й на митницях Міндоходів.
«За перші 12 банківських дні квітня ми виконали план надходжень на 55%. Зважаючи на складну ситуацію в країні, ця цифра засвідчує ефективне виконання митниками своїх обов’язків», – підкреслив керівник митного напряму відомства заступник Міністра Віталій Науменко.
Як свідчить аналіз, найчастіше порушники використовували схеми із застосуванням товарів прикриття, заниження митної вартості, декларування товарів не своїм найменуванням, неправильного визначення країни походження товарів тощо.
Загалом, за словами Віталія Науменка, для створення рівних умов для суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності опрацьовано нові підходи до роботи системи аналізу ризиків. Так, зокрема, поновлено профіль ризику «митна вартість», що дало змогу зменшити вплив людського фактору під час митного оформлення товарів та зменшити можливості зловживань з боку посадових осіб митниць.
Для спрощення процедур митного контролю було скасовано тотальне зважування контейнерів, що проходять через порти Південної митниці. Така форма митного контролю використовуватиметься у разі спрацювання системи аналізу ризиків.
ІА "Вголос": НОВИНИ