Про це з посиланням на Асоціацію інтервенційних кардіологів України повідомляє Інтерфакс-Україна.

«Це перше зниження цього показника за останнє десятиліття», - йдеться в повідомленні.

За даними асоціації, позитивних змін вдалося досягти у Вінницькій, Дніпропетровській, Закарпатській, Івано-Франківській, Київській (разом з Києвом), Львівській, Одеській, Полтавській, Черкаській, Харківській і Херсонській областях. Тобто саме в тих регіонах, де розпочате впровадження нової системи надання допомоги на основі сучасних технологій у центрах, оснащених новим агіографічним обладнанням.

«Серед основних причин - стратегічний фокус держави на впровадженні стентування і розвитку мережі кардіологічних (реперфузійних) центрів», - зазначили в асоціації.

При цьому кардіохірурги підкреслюють, що у 2017 році в найбільш реперфузійних центрах показник летальності був більш ніж у два з половиною рази нижчий за середній по Україні (4,6% проти 12,5% відповідно).

«У 2017 році лікарям в Україні вдалося врятувати на 420 життів більше, ніж у 2015 році. Нові технології, впроваджені в кардіологічних (реперфузійних) центрах, рятують життя пацієнтів, які раніше гинули через недостатню технічну оснащеність медичних установ і відсутність сучасної системи надання допомоги. Все це - перші результати у створенні нової системи лікування», - зазначив член правління Асоціації інтервенційних кардіологів України Максим Соколов.

За його словами, кількість коронарних стентувань в Україні системно зростає. Якщо у 2015 році їх було лише 142 на мільйон населення, то у 2017 році цифра збільшилася до 220 на мільйон населення.

«Уперше з початку реєстрового спостереження за пацієнтами ми можемо говорити про поліпшення показників протягом останніх трьох років», - підкреслив Соколов.

 

ІА "Вголос": НОВИНИ