У ломбардах цю тенденцію пояснюють тим, що зараз українці
готові закладати все підряд.
«Ми опитали клієнтів. Третина висловила бажання залишати під заставу техніку. І ми запустили пілотний проект – приймаємо ноутбуки, планшети, відеокамери та іншу техніку», – розповів директор з маркетингу однієї із мережі ломбардів Віталій Соловйов.
Другою причиною стало загострення конкуренції і зниження попиту на послуги.
За інформацією Нацкомфінпослуг, впродовж першого півріччя цього року працюють в Україні 478 ломбардів. За цей період вони видали кредитів лише на 4,09 млрд грн – майже на 7% менше, ніж в аналогічний період минулого року.
«З часом хочемо запустити тематичні ломбарди: наприклад, взуттєвої ломбард, ломбард музичних інструментів, дитячих речей тощо», – розповіла власник торгової мережі ломбардів Валентина Чаплигіна.
Вона також додала, що під час розмови з клієнтами дізналася, що вони не проти нести в ломбард гітари і черевики.
Нерідко різні види застав прив'язують до конкретних регіонів. До прикладу у Карпатах почали брати в заставу лижі. Проте, спортивний інвентар, який має більше десяти років можуть і не прийняти, або дешево оцінити.
За велосипед в ідеальному стані не старше 1-2 років (ціна 3-4 тис. грн) цілком можна отримати кредит у 800-900 грн. За майже нові лижі (4 тис. грн) видадуть позику в 1-1,2 тис.
Джерело: Вести
ІА "Вголос": НОВИНИ