Дану інформацію підтвердили в Офісі президента, пише РБК-Україна.
Відомо, що зараз Конституція перебуває у Софії Київській, де її виставлять для перегляду.
«Сьогодні вона вже буде доставлена в Софію Київську, де Конституцію виставлять для перегляду», - уточнили в ОП.
Інформацію про те, що Конституція вже в Україні, також підтвердила представниця парламенту в КСУ Ольга Совгиря.
«Очікуємо на експонування до Дня Незалежності», - зазначила вона.
Чиновниця також нагадала, що три копії Конституції, передані Швецією, вже експонуються в Україні: у парламенті та Офісі президента.
Нагадуємо, Оригінал Конституції Пилипа Орлика, який був написаний латиною, зберігається в Національному музеї Швеції.
Довідково. У Вікіпедії зазначається, що Конституція Пилипа Орлика має й іншу назву - «Договори і Постановлення Прав і вольностей Війська Запорозького». Документ був укладений 5 квітня 1710 року у місті Бендери між новообраним гетьманом Пилипом Орликом, козацькою старшиною і козаками Війська Запорозького. Відтак договір відомий також як «Бендерська конституція».
Договір складався із вступу-преамбули та 16 статей. Він визначав взаємовідносини між гетьманом і козацькою старшиною, основи державного устрою України і права та обов'язки її станів у випадку відвоювання її територій від Московського царства та Речі Посполитої, а також проголошував причини переходу Війська Запорозького під протекторат Шведського королівства.
Договір був скріплений присягою Пилипа Орлика, його підписом та державною печаткою Війська Запорозького і пізніше затверджений королем Швеції Карлом XII як «протектором України».
Документ зберігся у декількох редакціях: основний та скорочений тексти латинською мовою, а також два тексти староукраїнською мовою. Зокрема рукописи скороченого варіанту і преамбули основного варіанту латиною зберігаються у Національному архіві Швеції.
Українськомовний оригінал Конституції було віднайдено у Російському державному архіві давніх актів співробітниками Центрального державного історичного архіву України, м. Київ у жовтні 2008 року. Віднайдений комплекс документів включає оригінальний текст Конституції, складений староукраїнською мовою, а також оригінальний підтверджувальний диплом Карла ХІІ на обрання Пилипа Орлика гетьманом. Автентичність цих документів підтверджується власноручним підписом гетьмана Пилипа Орлика та печаткою Війська Запорозького на рожевому воску з червоною стрічкою, а також власноручним підписом шведського короля Карла ХІІ.
Хоча договір не вступив у повну силу через несприятливу міжнародну ситуацію, протягом кількох років його положення частково діяли на теренах Правобережної України завдяки походам 1711 і 1713 військ Пилипа Орлика та визнанню його влади місцевим населенням. «Договори і Постановлення…» заклали основу розвитку українського конституціоналізму нової і новітньої доби і стали визначною історичною пам'яткою української та європейської політичної думки XVIII століття.
Читайте більше новин від ІА Вголос за посиланнями:
-
Російські окупанти поранили трьох бійців ЗСУ. Стан одного із них - тяжкий -
Стало відомо, де у Львові держслужбовцю можна скласти іспит на знання української мови -
У «Нафтогазі» запевнили, що Новояворівськ та Новий Розділ вчасно підготують до опалювального сезону
ІА "Вголос": НОВИНИ