Про це повідомив медіа центр ООН.

Швидке поширення нових штамів пташиного грипу в Європі загрожує птахівництву, особливо в країнах з обмеженими ресурсами і країнам, розташованими на шляху чорноморських і східно-атлантичних маршрутів міграції птахів.

Експерти ФАО і Всесвітньої організації з охорони здоров'я тварин закликали країни регіону активізувати профілактичні заходи щодо підвищення біобезпеки.

Німеччина, Нідерланди і Великобританія повідомили про виявлення на птахофермах нового штаму вірусу пташиного грипу - H5N8. Німецькі ветеринарні служби виявили такий же вірус в популяціях дикої птиці. Експерти припускають, що в Європу вірус був занесений перелітними птахами з Азії.

Досі не було підтверджень, що H5N8 передається людині. Однак вірус небезпечний для свійської птиці та призводить до значної смертності курей і індичок. У диких птахів хвороба протікає майже непомітно. Експерти закликають країни регіону проявляти пильність і домагатися підвищення рівня біозахисту та зміцнення систем епіднагляду, які могли б виявити спалаху епідемії на ранньому етапі.

«Новий штам вірусу посилає світові суворе нагадування про те, що віруси пташиного грипу продовжують еволюціонувати і несуть потенційні загрози здоров'ю населення, продовольчої безпеки і харчуванню ...», - йдеться в прес-релізі ФАО.

Новий штам пташиного грипу не відзначений у випадках захворювань населення. Тим не менш, цей вірус споріднений з вірусом H5N1, який потрапив з Азії в Європу та Африку в 2005-2006 роках. Епідемія H5N1, викликана, в тому числі і дикими птахами, забрала життя майже 400 осіб і спричинила втрати сотень мільйонів домашніх птахів.

Нагадаємо, 19 листопада Україна заборонила ввіз птиці з Великобританії, Німеччини та Нідерландів через випадки захворювань на пташиний грип у цих країнах.

ІА "Вголос": НОВИНИ