Антонелло Бонч з Національного наркологічного інституту у Балтіморі та його колеги з Університету Каліфорнії у Сан-Франциско та низки інших наукових центрів, провели серію експериментів із щурами, яких попередньо «підсадили» на кокаїн.

В експерименті брали участь ті щури, чия залежність була найважчою.

Раніше вчені виявили, що у наркозалежних людей спостерігаються дефекти нейронів префронтальної кори, яка розташована в лобових частках головного мозку. Вважається, що ця система, яка складається з декількох структур мозку, відповідає за регуляцію внутрішніх органів і складні когнітивні та поведінкові функції - формування мотивацій, емоцій, прийняття рішень.

Учені вирішили перевірити цей зв'язок на щурах, опромінюючи ці ділянки кори головного мозку щурів блакитним лазером. У підсумку активність нейронів префронтальної кори у гризунів підвищилася, а тяга до кокаїну - знизилася. Під час зворотного експерименту активність нейронів придушувалася шляхом опромінення тих самих ділянок зеленим лазером. У підсумку щури стали робити нові спроби отримати дозу.

Автори дослідження зазначають, що їхній експеримент доводить зв'язок синдрому кокаїнової залежності саме з цією ділянкою кори головного мозку. Бонч вважає, що їхній варіант терапії можна тестувати на людях, проте вплив лазера має бути замінений електромагнітної стимуляцією (ТМС) - безпечною і безболісною процедурою, заснованою на застосуванні коротких магнітних імпульсів.

Джерело: Кореспондент 

 

ІА "Вголос": НОВИНИ