Про такі висновки вчених повідомляє The Independent з посиланням на публікацію в науковому журналі The Lancet Infectious Diseases.

Кожна з цих епідемій знищила більше половини населення Європи.

Вчені дійшли до висновку, що так звана юстиніянова чума VI століття, яка, як вважається, остаточно погубила Римську імперію, і епідемія «Чорної смерті» XIV століття були викликані одним і тим же явищем: збудник чуми перекинувся на людей з тварин, які є її носіями в природі, - чорних щурів.

Бактерію Yersinia pestis - ту саму, що викликала «Чорну смерть» - знайшли в зубах двох людей, що померли від чуми в VI столітті на території сучасної Баварії. Але штами виявилися різні. Причому штам «Чорної смерті» у середині XIX століття знову об'явився і викосив близько 12 млн осіб в Китаї та Індії, йдеться в статті.

Читайте також: Епідемія чуми на Мадагаскарі забрала життя 39 людей

Дослідники застерігають: не виключено , що новий штам чуми може і сьогодні розвинутися з бактерій Yersinia, що живуть в організмі щурів. «У минулому це вже трапилося тричі, нам слід спостерігати і в майбутньому», - сказав Хендрік Пойнар (університет Макмастера, Канада).

Вчений вказав і на загадку історії: чому штам, який викликав юстиніянова чуму і винищив від 50 до 100 млн осіб, зник років через 200? Можливо, у вцілілих людей виробився імунітет. Або змінився клімат, і бактерії, що викликає чуму, стало важче виживати в природі.

Джерело: Inopressa

ІА "Вголос": НОВИНИ