За словами вчених, вимирання цих тварин могло бути спровоковане різкою зміною дієти. Робота вчених опублікована в журналі Quaternary International, коротко про неї пише New Scientist.
Вік знахідок, встановлений за даними уранового ізотопного аналізу, становить 400-320 тисяч років. Знайдені зуби і фрагменти щелепи, таким чином, належали одним з останніх гігантопітеків - вид зник у середині плейстоцену.
На деяких зубах були виявлені сліди деградації, які, на думку авторів дослідження, говорять про різку зміну дієти. За словами авторів, гігантопітеки харчувалися в основному пагонами бамбука, але в якийсь момент були змушені перейти на фрукти, що негативно відбилося на стані їхніх зубів. Вчені не стверджують, що це саме по собі призвело до вимирання виду; швидше, руйнування зубів стало маркером змін в дієті стародавніх гігантських мавп.
Вперше зуби гігантопітеків були знайдені в 1935 році німецьким антропологом Ральфом фон Кенігсвальдом. Пізніше були виявлені також фрагменти щелеп. На підставі вивчення знайдених кісток вчені дійшли висновку, що гігантопітеки досягали росту в три метри, а їх вага становила від 300 до 500 кілограм. Мешкали тварини на півдні Китаю і в південно-східній Азії, де вони могли стикатися з представниками Homo erectus. Щодо дієти тварин до цих пір ведуться суперечки.
Джерело: ЛентаІА "Вголос": НОВИНИ