Thioploca настільки великі, що помітні для неозброєного ока людини і схожі на тонку локшину.
Тамдруп і його колеги виявили мікробів-«піратів», спостерігаючи за життям мікрофлори на дні Мексиканської затоки. Як відзначають вчені, в цій частині світового океану практично немає кисню, через що на дні можуть існувати лише ті мікроби, які вміють витягувати енергію з хімічних реакцій. Завдяки своїм розмірам і незвичайній манері збору їжі, Thioploca - найпомітніші з них.
«Ми давно помічали, що в околицях колоній Thioploca зникає незвично багато нітратів, чий обсяг помітно перевищує потреби мікробів. Усередині трубок, в яких живуть ці бактерії, ми виявили клітини інших мікробів, які крадуть молекули нітратів в той момент, коли Thioploca повертається в трубку», - заявив Бо Тамдруп (Bo Thamdrup) з університету Південної Данії в Оденсе.
Автори статті спробували оцінити щільність населення бактерій, порівнявши концентрації нітратів в околицях бактеріальної «локшини» і на відкритих ділянках придонних вод. Проте дані цих вимірів не збігалися з реальним числом бактерій в донному грунті - Thioploca «їли» більше нітратів, ніж повинні були в теорії. Цей факт змусив учених простежити за тим, що відбувається в їх трубках в лабораторії.
Виявилося, що причиною цього були мікроби-«пірати», що сховалися на стінках підземних трубок, де живуть бактерії-гіганти. За словами біологів, вони проникають всередину Thioploca і «відбирають» частину нітратів, коли бактерія повертається в нору. Хоча подібне піратство більше шкодить не самим гігантам, а океанічному планктону, так як основний джерело їжі Thioploca - солі сірчаної, а не азотної кислоти.
Джерело: РИА Новости
ІА "Вголос": НОВИНИ