Про це йдеться в статті, яка опублікована в журналі Nature.
«Той факт, що мітохондріальна ДНК жителя цієї печери несе в собі сліди денисовців, а не неандертальців, є вкрай несподіваним, так як деякі риси його скелета є типово неандертальськими. Ми сподіваємося, що подальше вивчення цих останків допоможе прояснити родинні зв'язки між жителем печери, неандертальцями і денисовцями», - заявили Матіас Мейер і Хуан -Луїс Арсуага з Інституту еволюційної антропології в Лейпцигу (Німеччина).
Мейер, Арсуага і їхні колеги під керівництвом Сванте Паабо з Інституту еволюційної антропології вже кілька років працюють над відновленням стародавніх геномів.Так, в 2009 році їм вдалося відновити геном неандертальців, в 2010 - денисовців, а в 2012 році дослідники порівняли їх геноми і опублікували їх «HD»-версії. Вік цих геномів становить близько 30-38 тисяч років.
У своїй новій роботі Паабо і його колеги випробували свої сили на більш складному завданні, останках імовірно Гейдельберзької людини (Homo heidelbergensis), яка померла приблизно 400 тисяч років тому. Це стало можливим завдяки новій методиці секвенування палеогеномів, яку Мейер розробив ще в 2012 році при повторному «прочитанні» ДНК денисовців.
Вченим вдалося відновити і прочитати мітохондріальну ДНК - частину генома людини, яка міститься в «енергостанціях» клітин. Порівнявши її з мтДНК денисовців, неандертальців і людей, вчені з подивом виявили, що житель печери був набагато ближче генетично до «алтайських» Homo, ніж до неандертальців.
Враховуючи велику відстань між Алтаем та Іспанією, відкриття породило безліч нових питань, відповіді на яких Паабо і його колеги планують знайти у своїх наступних роботах.
Джерело: РИА Новости
ІА "Вголос": НОВИНИ