Британська Палата громад - нижня палата парламенту країни - підтримала рішення 524 голосами, на противагу 43 депутатам, які проголосували протии, передає «Німецька хвиля».
Перед голосуванням прем’єр-міністр Великобританії Девід Кемерон заявив, що залишивши ситуацію, як є, «ми зіштовхнемося з терористичним халіфатом на берегах Середземномор’я», повідомляє агенція AFP. Говорячи про терміни операції, Кемерон відзначив, що вона може тривати «роками».
Прем’єр вважає бойовиків, які відтинають голови своїм жертвам, «психопатичними терористами, які намагаються убити нас», і закликав зрозуміти, що «вони вже оголосили війну проти нас».
Прем’єр-міністрка Данії Гелле Торнінг-Шмідт заявила, що уряд направить чотири оперативних літаки і три резервних винищувачі разом із 250 пілотами та обслуговуючим персоналом; операція триватиме 12 місяців.
У Бельгії рішення приєднатися до антитерористичної операції підтримали 114 голосами на противагу двох»протии».
Нагадаємо, 24 вересня Нідерланди також оголосили, що приєднуються до операції проти «Ісламської держави».
Бельгія та Нідерланди планують надати по шість літаків, повідомляє агенція AFP. Нідерланди також відправлять до Іраку 250 військових та 130 тренерів для навчання іракських військовослужбовців.
Ісламістське угруповання «Ісламська держава» разом із союзниками захопило значні території на півночі і заході Іраку і в сусідній північно-східній Сирії. На захоплених ними територіях силою запроваджується радикальна версія сунітської течії ісламу й чиняться тяжкі порушення прав людини. США допомагають урядові Іраку боротися з угрупованням, завдаючи по його позиціях повітряні удари.
ІА "Вголос": НОВИНИ