Про це вчора заявив прем'єр-міністр країни Девід Кемерон в ефірі BBC.

При цьому він відмовився повідомити, чи буде в списку винесених на плебісцит питань таке, яке запропонує виборцям прямо висловитися за чи проти повного виходу Сполученого Королівства зі співтовариства.

Разом з тим Кемерон дав зрозуміти, що зараз уряд готує спеціальний план щодо зміни структури відносин з Брюсселем, коли Лондон спробує повернути національному парламенту частину суверенних повноважень, раніше переданих під юрисдикцію єдиних органів ЄС. «З приводу Європи будуть серйозні переговори», — пообіцяв він британцям.

Намагаючись подолати нинішнью важку фінансову кризу, Євросоюз готується почати новий етап інтеграції, який має на меті розробку єдиної економічної політики і створення федерального економічного уряду країн єврозони. Лондон, однак, не має наміру брати участь у передачі відповідних повноважень центральним структурам співтовариства.
Більше того, Великобританія має намір вийти з низки загальних сфер діяльності Євросоюзу для того, щоб посилити позиції національного парламенту. В ідеалі королівство хоче лише входити в єдину економічну зону ЄС, при цьому всі інші сфери залишити в компетенції британського парламенту.

Згідно з останніми соціологічними опитуваннями, якщо б референдум з питання про подальше перебування Сполученого Королівства у складі ЄС проходив завтра, «проти» висловилися б 51% британців. Тим не менше, ще 11 років тому за членство в співтоваристві виступала переважна більшість жителів країни — 68%.

Джерело: ИТАР-ТАСС

ІА "Вголос": НОВИНИ